Etno Selo Šljeme Žabljak Durmitor

Etno Selo Šljeme Žabljak Durmitor

Etno selo Šljeme je vrlo udoban – 3 zvezdice – turistički kompleks planinskog stila, na planini-Nacionalnom Parku Durmitoru, okružen prekrasnom i mirnom prirodom i nezaboravnim pogledom na jedinstveni planinski vrh Šljeme, po kome je nazvan, treći po visini planinski vrh na masivu Durmitora. Durmitorski planinski vrh Šljeme okružuje skoro sve vrhove ove planine i na neki način ih štiti. Vrh Šljeme je zapravo visoravan dužine 2 km koju čine vrhovi viši od 2400 metara, smeštena na putu južno od Žabljaka prema vrhu Sedlo i gradu Šavniku. Vrhovi Šljeme i Savin kuk praktično čine geografsku celinu durmitorskog masiva, podeljenog uzanim ledničkim prosekom na kome je krajem osamdesetih godina 20. veka izgrađeno Skijalište Savin kuk. Skijalište “Savin kuk” Durmitor raspolaže sa dve dvosedne žičare, tri ski lifta, od kojih je jedan opremljen reflektorima za noćno skijanje, kao i dečijim ski liftom. Ukupno je 4.6 km ski staza, a kapacitet je 3 000 skijaša. Skijalište poseduje tri plave staze, jednu crvenu stazu, jednu crnu stazu i dečiju – baby stazu. Postoji nekoliko planinskih vrhova na planini Šljeme, od kojih su najpoznatiji Istočni Vrh /2445 metara/ i Vrh Šljemena /2455 metara/. Severne i istočne padine planinskog vrha Šljeme durmitorskog masiva odlikuje potpuno drugačija konfiguracija, koja stoga omogućava raznovrsne aktivnosti u prirodi – pešačenje, planinarenje, skijanje, ali takođe i izazovni uspon Via Ferrata Durmitor.

Turistički kompleks – etno selo Šljeme se nalazi u blizini značajnih znamenitosti Durmitora – prekrasne i izuzetno popularne planinske turističke destinacije za raznovrsne outdoor aktivnosti u prirodi, severozapadnog dela Crne Gore. Turistički kompleks – etno selo Šljeme na Durmitoru je udaljeno 6 km od durmitorskog centra Žabljaka – najvišeg naselja Crne Gore i među najvišim gradovima na Balkanu. Do etno sela Šljeme se stiže skretanjem sa magistralnog puta Šavnik Žabljak, asfaltnim putem dužine 1,5 km.

Turistički kompleks – etno selo Šljeme na Durmitoru pruža gostima tokom čitave godine potpuni odmor, raznovrsne privlačne i izazovne aktivnosti i sadržaje u prirodi i okrepljujući boravak. Turistički kompleks – etno selo Šljeme Durmitor obuhvata centralnu zgradu sa sobama, restoranom, barom-terasom i nekoliko posebnih drvenih kućica – brvnara – bungalova, pogodnih za boravak 2, 4 ili 5 osoba, posebno za smeštaj porodica u brvnarama površine 40 m2, sa 2 spavaće sobe. Nepušački smeštaj turističkog kompleksa – etno sela Šljeme na Durmitoru odlikuju isključivo prirodni materijali i sadržaji omiljeni ljubiteljima i poštovaocima prirode – udobni posebni ili king size ležajevi, sedeći deo sa TV-om sa kablovskim programima, besplatan bežični internet, mini bar, kupatilo sa tušem, fenom za kosu i toaletnim priborom, centralno grejanje i lepo uređene terase sa prekrasnim pogledom na lepote planine-nacionalnog Parka Durmitor od kojih zastaje dah.

Restoran etno sela Šljeme sa otvorenim delom i terasom za sunčanje poslužuje najkvalitetniju tradicionalnu hranu, pripremljenu od svežih namirnica iz lokalne proizvodnje, koja zadovoljava sve ukuse i potrebe. Ovde gosti uživaju u bogatom i raznovrsnom buffet doručku i ukusnim tradicionalnim jelima, kao što su dimljeni specijaliteti, sir, kajmak, proja, gibanica, uštipci, jaja, raznovrsne supe i čorbe, lagano kuvana teletina ili jagnjetina ispod sača, jela sa roštilja, raznovrsne salate i poslastice. Gosti kažu da je ovde najukusnija hrana na Durmitoru. Gostima je raspolaganju besplatno korišćenje roštilja.

Tokom svog odmora ili boravka u turističkom kompleksu – etno selu Šljeme na Durmitoru, gosti uživaju u raznovrsnim aktivnostima i sadržajima u prirodi, kao što su pešačenje, planinarenje, vožnja brdskog bicikla, kao i izuzetno popularno splavarenje Tarom i posebno izazovan uspon Via Ferrata, pod vođstvom i nadzorom izuzetno iskusnih instruktora avanturističkih sadržaja. Etno selo Šljeme na Durmitoru ima dečije igralište. Najam vozila ili bicikla se može rezervisati na recepciji etno sela Šljeme, kao i informacije i rezervacije raznovrsnih lokalnih izleta i aktivnosti sadržaja u prirodi. Ski škola radi tokom zimske sezone. Besplatan parking je obezbeđen gostima Etno sela Šljeme, recepcija je na usluzi 24 sata, uz ljubazno i predusretljivo osoblje.

Ski centar Savin Kuk je udaljen 1.5 km od turističkog kompleksa – etno sela Šljeme, grad Žabljak 4.5 km, a popularne znamenitosti Durmitora, kao što su Crno i Modro jezero i gondola Savin kuk su dostupne na udaljenosti od 4 do 7 km. Mogućnost splavarenja – čuvenog raftina na Tari je udaljena oko 30 km, dok je stena za uspon na Via Ferratu udaljena 8 km. Oba crnogorska aerodroma, u Podgorici i Tivtu su udaljena oko 85 km, dok je aerodrom Dubrovnik u Hrvatskoj udaljen 92 km od etno sela Šljeme na Durmitoru.

 

SHARE IT: